A Kalocsai Szent István Gimnázium Diákjainak Baráti Köre május 11-én tartotta meg ez évi nagytalálkozóját. Már reggel kilenc órától érkeztek a vendégek az épületbe, hogy egykori osztálytermeikben összegyűlve beszélgessenek, nosztalgiázzanak. Többen ellátogattak a szaktantermekbe, megnézték a természetrajzi gyűjteményt, a természettudományos laboratóriumot, a csillagdát. Az ünnepség 11 órakor kezdődött a zsúfolásig telt díszteremben. Tanulóink (Kovács Anett, Posztobányi Dára, Szabó Nóra Jázmin és Peák Anna Lilla) műsorral köszöntötték a vendégeket, majd Hajdu István, a Baráti Kör elnöke szólt a találkozóra érkezőkhöz. Ezután Perity Lajos igazgató úr mondott ünnepi beszédet, melyben bemutatta a gimnázium jelenét, majd átadta a Regnum Kupát. Az 1948-ban érettségizett diákok által alapított kupát a 11.B osztály képviselői vehették át a 2023-2024. tanévben megrendezett teremlabdarúgó bajnokságon elért 1. helyezésért. A Baráti Kör által adományozott legnagyobb elismerést, a Gróf Széchenyi György–díjat ma az intézmény két kiemelkedő pedagógusa, Bagó Lászlóné és Deák Ferencné vehette át. Az ünnepség zárásaként került sor a jubiláns osztályok okleveleinek átadására. A program végén a tagtársak megkoszorúzták az épület első és második emeletén lévő emléktáblákat. Öröm volt látni az alma materbe visszatérő régi diákokat, akik sok közös élményt felidézve, jó hangulatban emlékeztek, beszélgettek egymással. Reméljük, jövőre is sokan eljönnek majd a Baráti Kör meghívására, s folytatódik ez a szép hagyomány.