„Legnagyobb cél pedig itt, e földi létben, ember lenni mindég, minden körülményben”. Arany János szavaival búcsúztatta Perity Lajos igazgató úr azt a hetven végzős diákot, akik 2020-ban kezdték tanulmányaikat a Kalocsai Szent István Gimnáziumban. Beszédében utalt arra, mennyire nehéz volt az a tanév az új tanterv bevezetése és a világjárvány árnyoldalai miatt. A jövő héten az iskolai élet hétköznapjait az érettségi vizsgák váltják fel és a tanulók legtöbbje valamilyen felsőoktatási intézményben fogja folytatni tanulmányait. A verőfényes tavaszi délelőttön az Érsekkert nézőterét megtöltötték az érettségizők rokonai, barátai, ismerősei. Reményik Sándor: A menekülő című versét Havasi Laura szavalta el, majd a végzősök nevében Hus-Nagy Zselyke köszönt el a gimnázium tanáraitól és társaitól. Helfrich Helga, a 11. évfolyamosok képviseletében emlékeztetett az elmúlt évek örökbecsű pillanataira. A ballagási ünnepség legszebb eseményeként minden évben sor kerül azoknak a tanulóknak a jutalmazására, akik a legeredményesebben teljesítettek közösségi, kulturális, sport, és nem utolsó sorban tanulmányi területen.

Kitűnő bizonyítvány:

1. C Balla Zsófia

Baranyai Dominik

Farkas Dávid

Közösségi és kulturális munkáért:

1. A Hus-Nagy Zselyke
  2. B Havasi Laura