Európa nemzetei váltottak képzeletbeli belépőjegyet iskolánk farsangi vetélkedőjére. Az osztályok egy-egy ország jellegzetességeit, szokásait, hagyományait elevenítették meg a színpadon. A sok-sok humoros, kreatív jelenet, táncbemutató mellett ízelítőt kaphatott a közönség a nyelvi sajátosságokból, zenékből is. A legszínvonalasabb színpadi produkció elismerést a 11. A osztály spanyol bemutatója érdemelte ki. Sok diák öltött jelmezt erre a rendezvényre. A zsűri a Loch-Ness-i szörny, a francia pantomimes figura és az ír kobold ötletét találta legjobbnak. Kilenc osztály mérte össze tudását, ügyességét a vetélkedőben, pl. fánk-evésben, ügyességi játékokban, zenei kvízben, illetve Kahoot-játékban. A pontok összesítése után a 9. C osztály végzett az élen, de a délután legfőbb érdeme az volt, hogy tanárok és diákok egyaránt remekül szórakoztak, lazítottak a félév óta eltelt nagy hajtás után és remélhetőleg a telet is elűztük a farsangi rendezvénnyel.
Minden résztvevő nevében köszönjük a 10. évfolyamnak és osztályfőnökeiknek a szervezésben, előkészítésben, a lebonyolításban és a büfében nyújtott kiváló teljesítményüket.