Májusban két hétvégén is kerékpártúrára indultak iskolánk tanulói Szűcs Zoltán és Thuránszky Rudolf tanár urak vezetésévela “Tekerj a Zöldbe!” programsorozathoz kapcsolódva. Az első túra útvonala: Kalocsa – Bátya – Fajsz – Kalocsa. Az elsődleges cél itt az volt, hogy a két Kalocsa környéki falu néhány nevezetességét megtekintsék, illetve a Duna ártereinek sajátosságait tanulmányozzák útjuk során. A második túra útvonala: Kalocsa – Negyvenszállás – Szakmár – Újtelek — Szelidi-tó – Kalocsa. Ezen a napon szép, napsütéses időben kerékpároztak egészen a tóig. A megérkezés és pihenés után egy rögtönzött földrajzóra következett, majd a Kékmoszat tanösvényen végighaladtak, s kellemes időben tekertek hazáig a túrázók.