Három diákunk vett részt Szegeden a Nobel-díjasok és tehetséges diákok XXII. találkozóján. A Nemzeti Tudós Akadémia rendezvényére a 10. C osztály természettudomány szakirányos tanulói közül Lei Ádámot, Matos Jázmint és Répási Balázst kísérte el Hajduné Dienes Szilvia tanárnő. Vasárnap egy hódmezővásárhelyi laborgyakorlattal indult a program, ELISA tesztet végeztek, majd a tudományos előadások helyszínére, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központjába vitték el őket. Itt tudósok előadásait hallgathatták meg, köztük Bán Sándorét a G-fehérje receptorokról, majd ehhez a témához kapcsolódóan Brian Kobilkáét, angol nyelven. Ezután egy szingapúri kutató beszélt a társadalmi problémákról, egy brit pedig a kalciumnak a szívre gyakorolt hatásáról. A tartalmas napot egy gálaműsor zárta a Szegedi Nemzeti Színházban. A hétfői nap az újabb érdekes angol nyelvű előadások mellett Szent-Györgyi hallgatókkal folytatott kerekasztal-beszélgetést is tartogatott a résztvevők számára. A színes programnak köszönhetően új és ismeretlen világba tekinthettek be tanulóink, számos hasznos tanáccsal, élménnyel gazdagodva tértek haza.