A szabadkai Svetozar Marković Gimnázium 40 magyar diákja és 4 tanára látogatott el hozzánk október 17-én a Rákóczi Szövetség diákutaztatási programjának keretében, nemzeti ünnepünk alkalmából. Elsőként Perity Lajos igazgató úr köszöntötte a vendégeket, majd röviden bemutatta intézményünket. A hallottakat tanulóink a közösségi programjainkról és az iskolai életről készített bemutatóval egészítették ki. A délelőtt folyamán megtekintették a természetrajzi gyűjteményünket és a Viski Károly Múzeum kiállításait, illetve megemlékeztünk az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseiről. Délután az Érseki Könyvtárba, a Főszékesegyházba és az Astriceumba látogattak el a szabadkai gimnazisták.