Szűcs Zoltán és Thuránszky Rudolf tanár urak vezetésével kerékpáros túrára indultak iskolánk tanulói a „Tekerj a Zöldbe!” program keretében. Az útvonal: Kalocsa – Foktő – épülő Duna-híd – Meszes – Kalocsa. A szemerkélő esővel dacolva indult el a csapat a gimnázium épülete elől. Első megállójuk a foktői Tájház volt, ahol a tárlatvezetés segítségével a falusi életmód és a halászat eszközeivel, illetve a lakóház jellegzetességeivel ismerkedtek meg a túrázók. Ezután a falu szívében a Retro kiállítás késztette egy kis időutazásra a résztvevőket, a felnőttek gyermekkorukat idézték fel, a diákok pedig rácsodálkoztak szüleik, nagyszüleik nemzedékének egykori használati tárgyaira. A pihenők után a Duna felé vették az irányt. A part egyik pontjáról, ahonnan jól látható volt a híd, megnézték az építkezést. Innen a töltésen tekertek tovább Meszesig, majd a kerékpárúton visszaérkeztek Kalocsára. Bár az időjárás nem volt kegyes hozzájuk, sok érdekeset láttak, és a lassan ébredő tavaszi táj látványa is kárpótolta őket.