Április 20-án iskolánk tanulói egy kerékpártúrára indultak Szűcs Zoltán és Thuránszky Rudolf tanár urak vezetésével, melynek útvonala: Kalocsa – Gombolyag – Öregtény – Kistény – Szakmár – Negyvenszállás – Kalocsa. Az elsődleges cél az volt, hogy Kalocsa néhány, napjainkra elhalóban lévő egykori szálláshelyét keressék fel alacsony forgalmú közutakon és jó állapotú földutakon a “Tekerj a Zöldbe!” programsorozathoz kapcsolódva. Megtekintették a kistelepülések ma is meglévő épületeit, gazdálkodásuk megmaradt nyomait, megőrzött szakrális emlékeit. Felidézték a szállások történelmét, találkoztak ma is ott élő, gazdálkodó, vagy csupán a hétvégét ott töltő lakosokkal, láttak pusztulásra ítélt, de szépen felújított portákat is. Az időjárás kegyes volt a túrázókhoz, csak az első szakaszt nehezítette a szembeszél, a kirándulók jó hangulatban tekertek a friss levegőn.